"אין דבר שלם יותר מלב שבור" (הרבי מקוצק)

המקומות המשמעותיים בחיינו נבנים מתוך המשברים והקשיים בהם אנו נתקלים. המילה העברית משבר, משמשת גם לתיאור חווית הלידה ולא בכדי. לידתנו הפיזית נקנית מתוך כאב, ובהמשך החיים, אנו נולדים שוב ושוב מתוך ההתמודדויות שהחיים מזמנים לנו.

לאחרונה הוגשה הצעת חוק בכנסת שמטרתה לבטל את חזקת הגיל הרך, אך מהי בעצם חזקת הגיל הרך?

בהתאם לסעיף 25 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, אם לא באו ההורים לידי הסכם באשר למשמורת הילדים, או שבאו לידי הסכם אך ההסכם לא בוצע, בית המשפט רשאי לקבוע את משמורת הילדים כראות עיניו לטובת הקטין, ובלבד שילדים עד גיל 6 יהיו אצל אמם אם אין סיבות מיוחדות להורות אחרת.

תמונה אחת חרוטה בזיכרוני כבר מספר שנים. גיא (שם בדוי) יושב אצל בחדר הטיפול לאחר עוד מריבה קשה בין הוריו ולשאלתי איך מרגיש, הוא עונה: את יודעת איך אני מרגיש? בואי אצייר לך את זה. גיא לקח דף צייר עליו שני בתים ובתווך צייר ילד. זה אני, אמר גיא וזה הבתים של ההורים שלי, יש לי שני בתים ואין לי אף בית.

ילדים, שונים זה מזה בתגובתם לתהליכים המתרחשים סביבם בכל דבר בחיים וכמובן גם כאשר הוריהם מחליטים להיפרד.

מסיבה זו, לא ניתן לתת מרשם שיתאים לכל הילדים ורצוי מאוד לקבל הדרכה מאיש מקצוע שיוכל לכוון אתכם באופן המתאים ביותר עבור ילדיכם.

מטרתו של הסכם גירושין הוא לאפשר לבני זוג להיפרד בצורה מסודרת ומתוך הסכמה הדדית. על מנת לאפשר זאת, על בני הזוג להגיע להסכמה בדבר תנאי הפרידה שלהם, ואז להביאו אל בית משפט לענייני משפחה או בית דין רבני כדי לקבל מהם אישור הסכם גירושין.

קבעו היום פגישת ייעוץ ללא התחייבות
שם

אנא הזינו שם
דוא"ל

אנא הזינו כתובת מייל חוקית
טלפון

אנא הזינו מספר טלפון מלא כולל קידומת
קבעו היום פגישת ייעוץ ללא התחייבות
שם

אנא הזינו שם
דוא"ל

אנא הזינו כתובת מייל חוקית
טלפון

אנא הזינו מספר טלפון מלא כולל קידומת