התהליך במרכז לגירושין בהשלמה נותן מעטפת הכוללת את כל ההיבטים הנחוצים לזוג בתהליך פרידה בבית אחד תוך הסתכלות כוללת על התא המשפחתי. בני הזוג נפגשים עם שני אנשי מקצוע מהתחום המשפטי ומהתחום הטיפולי חלק מהפגישות מתקיימות עם שני בני הזוג וחלק בנפרד) עד לגיבוש הסכם משפטי שיוגש לאישור בית המשפט. בני הזוג מקבלים לווי ותמיכה רגשית סביב המשבר אותו עוברים וכן הדרכה הורית כיצד להתמודד עם המשבר אותו עוברים הילדים.

כל זוג גרוש עם ילדים משותפים יודע שמערכת היחסים הזוגית הסתיימה אך לא מערכת היחסים ההורית, ולכן חשוב מאוד ללבן מחלוקות שעלולות להשפיע על הילדים. במסגרת המרכז לגירושין בהשלמה, תוכלו לבחון את הסוגיות שבמחלוקת ולבנות שתוף פעולה הורי שיאפשר לילדכם תחושת ביטחון גדולה יותר . במידת הצורך אף ניתן לגבש הסכמות בכתב ולעדכן את ההסכם המשפטי הקיים.

הסכם גירושין טוב צריך לראות את טובת כל הצדדים, לאפשר מערכת יחסים הורית שתהווה בסיס יציב לילדים תוך התייחסות להווה אך גם ביכולת לצפות את השאלות שיתעוררו לאורך כול השנים ובצמתים משמעותיים בחיי הילדים. בהסכם טוב תיבנה תשתית לקיום מערכת יחסים הורית מיטבית. הסכם טוב ויציב צריך לתת כיסוי לכל הנושאים שקשורים לפרידה, (חלוקת הרכוש המשותף, מזונות, משמורת והסדרי ראיה).

על פי רוב תהליך גירושין בגישור מאפשר לבני הזוג להיפרד בצורה ידידותית עם פחות עוגמת נפש ומינימום פגיעה בילדים. התהליך חוסך כסף רב, מהיר יותר מתהליך הכרוך בהתדיינות בבתי משפט ומאפשר לבני הזוג לבנות מערכת יחסים הורית יעילה לאורך שנים רבות.

לכל זוג מותאמת מעטפת של פגישות הכוללת ליווי רגשי, הדרכה הורית והסכם משפטי על פי צרכיו. לאחר פגישת ייעוץ ראשונית נוכל להתאים לכם את הליווי המיטבי עבורכם. ובכול מקרה התהליך מעצם היותו הליך גישור אשר מתבצע תחת קורת גג אחת יהיה בעליות נמוכות יותר מכול תהליך אחר.

במסגרת המרכז לגירושין בהשלמה תוכלו להיפגש עם מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת אשר תסייע לכם לבחון את מערכת היחסים ולגבש החלטה באשר עתיד הזוגיות.

רצוי לשתף את הילדים לאחר שכבר התקבלה ההחלטה. יש לספר להם מספר ימים לפני עזיבת אחד ההורים את הבית (בילדים גדולים יותר אשר יש להם כבר תחושת זמן, אפשר לספר שבוע שבועיים מראש). יש להיות קשובים לתגובותיהם ולעודד שיח בנושא לאורך כל התהליך. כדאי מאוד להתייעץ עם איש מקצוע אשר יעזור לכם להתאים את תוכן השיחה לצרכים הספציפיים של ילדיכם.

חשוב לדעת כי ילדים עוברים משבר סביב פרידת הוריהם, אך ניתן להקטין את הפגיעה על ידי שתוף פעולה בין ההורים, מתן כבוד להורה השני ורגישות לתגובות הילד. במקרים בהם אתם מתרשמים כי הילד מתקשה להתגבר כדאי להתייעץ באיש מקצוע.

גם אם פתחתם כבר בהליכים משפטיים, עדיין ניתן לבקש מבית המשפט להקפיא את ההליכים ולהצהיר בבית המשפט כי הנכם מעוניינים לפתור את המחלוקות ביניכם בתהליך גישור במסגרת המרכז לגירושין בהשלמה תוך שמירת זכותכם, כי במידה ותהליך הגישור לא יעלה יפה, תוכלו לשוב ולהתדיין בבית המשפט מאותה נקודה בה הפסקתם.

קבעו היום פגישת ייעוץ ללא התחייבות
שם

אנא הזינו שם
דוא"ל

אנא הזינו כתובת מייל חוקית
טלפון

אנא הזינו מספר טלפון מלא כולל קידומת